Vyšetření

Informace k vyšetření

Rozklikněte název vyšetření a zjistěte další informace.

Jste objednáni do našich ordinací na specializované vyšetření? Přečtěte si základní a důležité informace o tom, jak se na vyšetření připravit a co vás čeká.

Přehled nejběžnějších gastroenterologických vyšetření v našich ordinacích

 • Ultrazvuk břicha (sonografie, ultrasonografie)

  je neinvazivní vyšetření některých orgánů  dutiny  břišní. Je nebolestivé, provádí se  pomocí ultrazvukové  sondy.

  Na vyšetření je nutné se předem objednat. S sebou si prosím přineste žádanku od lékaře, který vyšetření  doporučuje. Vyšetření se provádí nalačno, takže 5 hodin před vyšetřením nejezte a nepijte.

 • Gastroskopie

  je vyšetření  jícnu, žaludku a dvanáctníku ohebným optickým přístrojem, který se zavádí ústy.

  Na vyšetření je nutné se předem objednat, s sebou si prosím přineste žádanku od lékaře, který vyšetření  doporučuje. Na tento výkon musíte být zcela nalačno - to znamená od půlnoci nejíst, nepít, nekouřit a nebrat léky. Užíváte-li léky na ředění krve, poraďte se s vaším praktickým lékařem, zda nebude třeba úprava dávkování nebo vysazení léku před výkonem. Na vyšetření je nutné se dostavit  s 15 minutovým předstihem - budete číst a podepisovat informovaný souhlas, kde se dozvíte, jak vyšetření probíhá.  Gastroskopie se provádí  vleže na  levém boku. Před vyšetřením budete lehce utlumeni injekci do žíly, nesmíte pak řídit motorové vozidlo (lze ale provést i bez injekce).

 • Koloskopie

  je vyšetření tlustého střeva ohebným optickým přístrojem, který se zavádí přes řitní otvor do konečníku a dále do tlustého střeva.

  Na vyšetření je nutné se předem objednat, s sebou si prosím přineste žádanku od lékaře, který vyšetření doporučuje.

  Na koloskopii musí být střevo zcela vyprázdněno - to znamená, že se budete připravovat dietou a projímadlem. Proto dostanete při objednání dva termíny.

  Nejdříve se provádí ultrazvuk břicha, zároveň  dostanete recept na projímadlo, návod na přípravu a také informovaný souhlas, kde se dozvíte, jak bude vyšetření probíhat.

  Užíváte-li léky na ředění krve, poraďte se předem s vaším praktickým lékařem, zda nebude třeba úprava dávkování nebo vysazení léku před výkonem.

  Ve druhém termínu přijdete na koloskopii. Je třeba, abyste se dostavili 15 minut před vyšetřením, s sebou přinesli  výsledky krevních odběrů od odesílajícího lékaře, žádanku (pokud jste nám ji už neodevzdali) a podepsaný informovaný souhlas.

  Výkon probíhá vleže v poloze hlavně na levém boku, ale i na zádech. Před vyšetřením budete tlumeni injekci do žíly, nesmíte po ní řídit motorové vozidlo! Doprovod je doporučen. Délka vyšetření se většinou pohybuje kolem  30 minut, může se ale prodloužit.

 • Rektoskopie

  je vyšetření posledního úseku tlustého střeva (konečníku) neohebným optickým přístrojem.
  Na vyšetření je nutné se předem objednat, s sebou si prosím přineste žádanku od lékaře, který vyšetření doporučuje. Je třeba, abyste se na výkon dostavili s předstihem 15 minut. Vyšetření je krátké, provádí se vkleče na čtyřech na lehátku. Pro hůře pohyblivé pacienty může být tato poloha problémem, proto odesílající lékař musí zvážit únosnost vyšetření. Jako příprava je vyžadováno spontánní vyprázdnění, tedy bez použití projímadel.

Přehled nejběžnějších kardiologických vyšetření v našich ordinacích

 • Klinické vyšetření

  Na veškerá vyšetření je nutné se předem objednat. Žádáme pacienty, aby si na vyšetření s sebou přinesli všechny dostupné dokumenty a to v případě, že je mají k dispozici. Jedná se zejména o žádanku na odborné vyšetření od praktického lékaře, zprávy z nemocnice, výsledky laboratorních odběrů, výsledky vyšetření absolvovaných v jiném zdravotnickém zařízení...atd. V případě, že žádné dokumenty doma nemáte, lze se po domluvě objednat i bez doporučení. Všechny pacienty zároveň žádáme, aby si s sebou přinesli seznam aktuálně užívaných léků, včetně síly (mg) a dávkování jednotlivých léků.

 • Odběry krve pro biochemická vyšetření

  Před odběrem krve buďte prosím 9 -10 hodin nalačno (nejezte, nepijte). Večer před odběrem nejezte tučná jídla a nepijte alkoholické nápoje. Ranní léky berte až po odběru (v případě, že léky musíte užít, zapijte malým množstvím čisté neslazené vody).

 • EKG vyšetření

  Na EKG vyšetření je nutné se předem objednat. S sebou si prosím přineste žádanku od příslušného lékaře, který vyšetření požaduje.

 • ECHO srdce (ultrazvukové vyšetření)

  Na EKG vyšetření je nutné se předem objednat. S sebou si prosím přineste žádanku od příslušného lékaře, který vyšetření požaduje. Vyšetření probíhá v poloze na levém boku a na zádech, kdy vám lékař prohlédne srdce pomocí ultrazvukové sondy, trvá přibližně 10 - 20 minut.

 • Ergometrie (zátěžové EKG)

  Na vyšetření je nutné se předem objednat, s sebou si prosím přineste žádanku od lékaře, který vyšetření indikuje. Provádí se na kole podobném rotopedu, kde se postupně zvyšuje zátěž a zároveň se natáčí EKG křivka. Na vyšetření si vezměte čistou sportovní obuv s pevnou podrážkou, legíny, elasťáky nebo kraťasy, ručník (event. láhev s pitím). Počítejte s tím, že samotné vyšetření bude trvat cca 20 minut, ale čas, který v ordinaci strávíte bude delší. Včetně přípravy a následného zhodnocení testu zabere cca hodinu.

 • TK Holter

  Na vyšetření je nutné se předem objednat. S sebou si přineste žádanku od lékaře, který vyšetření indikuje. Na ruku dostanete manžetu a na tělo kabelku, do které bude přístroj umístěn. Je dobré vzít s sebou nátělník nebo tričko bez rukávů, abychom mohli manžetu dobře nasadit. V den, kdy budete mít přístroj nasazený si prosím neplánujte žádnou fyzicky namáhavou práci nebo aktivitu. Běžná každodenní zátěž (lehká práce, úklid domácnosti, procházky...atd.) je s přístrojem možná bez omezení. Pro přístroj si přijďte dle objednání a hlavně žádáme o včasné vrácení -čekají si na něj další pacienti. Výsledky z vyšetření bývají k dispozici následující den (pokud není domluveno jinak).

 • EKG Holter

  Na vyšetření je nutné se předem objednat. S sebou si přineste žádanku od lékaře, který vyšetření indikuje. Na tělo vám přilepíme jednorázové elektrody, je dobré vzít s sebou těsné tričko nebo tílko, aby byl záznam kvalitní. V den, kdy budete mít přístroj nasazený si prosím neplánujte žádnou fyzicky namáhavou práci nebo aktivitu. Běžná každodenní zátěž (lehká práce, úklid domácnosti, procházky...atd.) je s přístrojem možná bez omezení. Pro přístroj si přijďte dle objednání a hlavně žádáme o včasné vrácení -čekají si na něj další pacienti. Výsledky z vyšetření se dozvíte cca během 14 dnů.

Najděte si nejbližší ordinaci a objednejte si termín vyšetření

Síť našich ordinací zajišťuje široké spektrum lékařských vyšetření v oboru kardiologie a gastroenterologie. Najděte si nejbližší ordinaci a objednejte svůj termín vyšetření.

O nás

Všeobecná interní ambulance s.r.o. se specializuje na diagnostiku, léčbu i preventivní a poradenskou činnost v oblasti interní kardiologické, cévní, gastroenterologické a provozuje ambulance v Milevsku, Táboře a Soběslavi. Ordinace v Táboře je specializovaná na gastroenterologii a provádí se zde nejen ultrazvuková, ale i endoskopická (gastroskopická a kolonoskopická) vyšetření.

Všeobecná kardiologická ambulance s.r.o. a Interna-kardiologická ambulance s.r.o. se specializují na diagnostiku, léčbu i preventivní a poradenskou činnost v oblasti interní, kardiologické a cévní, ordinujeme v Táboře.

Přístrojová vybavení na nejvyšší úrovni umožňují vysoce kvalitní vyšetření srdce, břišní oblasti i cévního systému.

<a href='https://www.freepik.com/photos/people'>People photo created by valuavitaly - www.freepik.com</a>

Kontaktní údaje ordinací

Tábor v Zubatce - tel.: 603 561 255
Tábor u G-centra / gastro - tel.: 603 561 244
Tábor u G-centra / kardio - tel.: 606 198 292
Milevsko,  poliklinika - tel.: 382 503 258
Soběslav, poliklinika - tel.: 734 153 907

VIAMB.CZ

Všeobecná interní ambulance s.r.o.
IČO 26102005 / Na Zahradách 214, 390 03 Tábor
Všeobecná kardiologická ambulance s.r.o.
IČO 03154408 / Na Zahradách 214, 390 03 Tábor
Interna-kardiologická ambulance s.r.o.
IČO 06324185 / Na Zahradách 214, 390 03 Tábor